Zerennet.com

Gülşen Kutlu >> Gülşen Kutlu

Gülşen Kutlu, Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinin sipahiler ( AĞAÇÖREN e sınır )köyünde doğdu. İlk Orta ve Lise tahsilinden sonra Ankara’ya geldi. 1981 yılında TRT’nin Türkiye genelinde (Ankara-İzmir-İstanbul) ses sanatçısı yetiştirmek üzere açmış olduğu sınavı kazandı. TRT’de sanatçı ve eğitimci olan kıymetli hocalardan 1 yıl boyunca edebiyat nazariyat nota solfej repertuar diksiyon ses bakımı ve kullanımı ile ilgili dersler aldı. Gülşen Kutlu, bu eğitimin yanında Prof. Dr. Erol BELGİN’den fonetik ve ses eğitimi derleri aldı.

Bu eğitimlerden sonra 1982 yılının Ekim ayında yapılan kadrolu ses sanatçısı sınavını birincilikle kazandı. Böylece Radyo ve Televizyon programlarına katılarak Sanat kariyerine başladı.

Bu programların yanısıra halk konserleriyle devam eden sanat yaşantısına albüm çalışmaları ile devam etti..

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu

Türkiye’yi THM sanatçısı olarak Almanya İsviçre İsveç Danimarka Belçika Yunanistan Kıbrıs Arnavutluk Özbekistan Türkmenistan Kırgısiztan Kazakistan ve Ürdün’de temsil eden sanatçı TRT INT kanalında ALLI TURNAM adlı müzik programında sunucu olarak görev aldı.1991 yılında evlenen ve bir kız çocuk sahibi olan Gülşen Kutlu halen TRT Ankara Radyosu’nda ses sanatçılığı görevini sürdürüyor.

Ödülleri:

1990 yılında “Sultanım” adlı türküyle TRT müzik ödülünü aldı.

27 Mart 1999 Tiyatrolar gününde Müjdat GEZEN sanat ödülünü aldı.2003 yılı Türk Dil Kurumu özel ödülü aldı.

Müzik Albümleri
1. Sebep
2. Sultanım
3. Gurbet Ellerinde
4. Söyle Canan
5. Dile Geldim
6. Gelin eyledim

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


gulsen-kutlu
Diğer "Gülşen Kutlu" türküleri
© Copyright 2010 Türküler geçidi. Türkü sözleri / Türkü video klipleri.| Tasarım: Lake boya