Zerennet.com

Sabahat Akkiraz >> Sabahat Akkiraz Cem Tv'yi Boykot Ediyor

Sanatçı Sabahat Akkiraz adına yapılan açıklamada CEM TV’ye çıkmayacağı bildirildi. Açıklamada “yanyana duramayacağımız yayın kuruluşlarına izin vermiyoruz” denildi.

Sabahat Akkiraz adına Hasan Akkiraz tarafından, sanatçının internet sitesinde 29 Kasım tarihinde yapılan açıklamayı yayınlıyoruz:

Bazı tv ve radyolarda neden Sabahat Akkiraz çalınamıyor?
Bu sorunun en kısa cevabı: “yan yana duramayacağımız yayın kuruluşlarına yayın izni vermiyoruz.” bunların yanında diğer tüm kanallar Sabahat Akkiraz çalabiliyorsa bu da dikkate alınmalı.

Bence burada asıl soru “neden bazı kurumlara bu yayın izninin verilmediğidir?” Çünkü; inancımızı, inandığımız ilkeleri ve müziğimizi; sadece kendi kişisel ya da siyasal çıkarları için kullanmalarına izin veremeyiz.

Bin yıllık semahlarımızın içine semazen koyarak tüm inancımızı değiştirebileceklerini sananlara, kendi siyasal çıkarları için daha önce de işbirliği yaptıkları anti humanistlerin odaklandığı partilerle tekrar ilişki içine girenlere…ki bunların daha önce ki seçimlerde kimleri desteklediği unutulmamalıdır. Tansu Çiller’e (Sivas katliamının yapıldığı dönemin başbakanı: ‘otelin dışarısındakilere şükür bir şey olmamış’ diyen siyasetçi!) destek verenler kimdi acaba?

Konserlerinde diyanetin en üst düzeyde temsil ettirrip onlara konuşma ve insanlarımızın aklını karıştırma fırsatı verenlere, sırf bir bölüm yöneticiye şirin gözükmek için dinci müzik gruplarını ve gösteri ekiplerini
Alevi sanatçılarla harmanayanlara ve buna müsade eden onların sanatçı müsveddesi işbirlikçilerine asla izin verilmeyecektir

İsterseniz onlara izin vermiyoruz diye bizi eleştirin

Bu konu ile ilgili fikirlerimiz, yaklaşımımız ve net tavrımız değişmeyecektir.

Unutmayın. İnancımız özgür bireyin zaferidir. Bunu yok etmeye çalışanlara destek olamayız.

Hasan Akkiraz

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


sabahat-akkiraz
Diğer "Sabahat Akkiraz" türküleri
© Copyright 2010 Türküler geçidi. Türkü sözleri / Türkü video klipleri.| Tasarım: Lake boya